Mów o szczęściu.

I bez Twojej niedoli świat jest wystarczająco smutny.

Żadna ścieżka nie jest tylko wyboista.

ELLA WHEELER WILCOX 1855-1919

Obserwatorzy

wtorek, 24 maja 2011

Joanna - moje święto :)

 Z okazji mojego święta (24 maja) mam dziś dla Was bukiet kwiatów. 
Odpowiedni do czasu majowego:
Bez, pachnie cudnie.
Powyższe zdjęcie ustawiłam sobie na pulpicie (ale na pewno tutaj jest w zmienionej, mniejszej rozdzielczości), od razu jest bardziej kolorowo w pokoju i na biurku.
Bez, przyniósł też tęczę:

 Joanna, Joasia, Asia-
Imię to występuje w Polsce od XIII wieku. Najczęściej nadawano je w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych XX wieku.
Joanna, subtelna i wrażliwa, mimo swej inteligencji zawsze przedkłada intuicję nad logikę. Uważa, że skoro natura wyposażyła kobietę w tak doskonały dodatkowy zmysł, to należy z niego robić mądry użytek. Ludzie często dziwią się, bo ta pozornie słaba osoba świetnie radzi sobie w sytuacjach, w których nawet komputer pewnie by się zawiesił. Jest za to zupełnie bezbronna wobec chamstwa, oszustwa, złej woli.
To doskonała powiernica zwierzeń. Potrafi dotrzeć do sedna najdłuższego monologu i stosownie go skomentować. Należy do domatorek.
Lubi otaczać się pięknymi przedmiotami. Kocha sztukę, muzykę, wykwintną kuchnię.Opis: Joanna to idealna kandydatka na żonę i matkę. Już jako dziecko najchętniej bawi się w dom. Jest ciepła, spokojna, zrównoważona. Potrafi też być kokieteryjna. Niekoniecznie robi karierę zawodową - nie stanowi ona dla niej priorytetu. Wcześnie wychodzi za mąż i bez reszty oddaje się rodzinie.

Droga życiowa: Joanna, wrażliwa, potrafiąca słuchać ludzi, powinna pracować z dziećmi jako psycholog, pedagog, lekarka, terapeutka, nauczycielka. Może też spróbować swoich sił w literaturze.

To ja - Joanna, opis jest z internetu, więc nie pod wszystkim się podpisuję ;).


W świecie blogowym Jomo. Najbardziej podoba mi się wyjaśnienie mojego nicka, podane przez  Marynarza (robi wspaniałe zdjęcia-zajrzyjcie koniecznie). 
Jomo od Momo, bohaterki powieści pt."Momo, czyli osobliwa historia o złodziejach czasu i dziecku, które zwróciło ludziom skradziony im czas" napisanej przez niemieckiego pisarza Michaela Endego autora m.in."Nie kończącej się historii". Książka wydana po raz pierwszy w 1971 roku. Zaliczana jest do klasyki literatury dziecięcej ale i dorosły znajdzie tam wiele dla siebie i o sobie :). Momo to mała dziewczynka o "niezwykłym" talencie - talencie słuchania :). Więcej na jej temat w  recenzji oraz w Wikipedii.

Tylko tyle udało mi się znaleźć na youtube, ale gdyby ktoś był zainteresowany nie filmem lecz  słuchowiskiem "Momo", proszę pisać podając adres mailowy, mogę przesłać :). Jest 7 odcinków. Ja sama lubię słuchać i wydaje mi się, że dla dzieci jest to korzystniejsze od oglądania. Zawsze jest miejsce na wyobraźnię.

Muzyczna niezapominajka: Limahl "Niekończąca się opowieść"
Ktoś mi powiedział, że moje posty są  zbyt długie, myślę, że jest w tym trochę racji, więc mimo, że mam jeszcze dwa tematy i różne zdjęcia dziś na tym koniec. Dziękuję z całego serca za wszystkie komentarze pod poprzednim postem. Zawsze z przyjemnością je czytam :)
"Jenny" Edyta Bartosiewicz

31 komentarzy:

 1. wszystkiego najlepszego i dalszych długich postów, które tak dobrze się czyta i ogląda:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Joasiu, Jomo kochana życzę Ci wszystkiego najlepsiejszego, wszystkiego tego o czym marzysz, czego pragniesz i tych chwil, w których czujesz się najbardziej szczęśliwa- by było ich jak najwięcej!!! I pisz długie posty- uwielbiam je czytać, słuchać... I nie wycinaj swojego zdjęcia- niech wszyscy Cię oglądają i się zachwycają:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Asieńko moja kochana! Życzę Ci, aby uśmiech nigdy nie schodził z Twojej twarzy, abyś zawsze emanowała radością i szczęściem. W moich oczach jesteś taką właśnie promienną osóbką i niech to trwa zawsze :) Buziaczki posyłam najsłodsze od całej mojej rodziny :*****

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziewczyny, jesteście kochane! Dziękuję za życzenia! Dzieci moje kochane też pamiętały i kartkami swojej roboty mnie obdarowały :))

  Olqa, to najczystszej wody pochwała, bo Twoje to się dopiero czyta, z zapartym tchem, do pierwszego parsknięcia!!

  Kasiu, dziękuję za piękne życzenia, słuchanie też ujęłaś - dzięki, staram się coś dołączyć odnośnie tematu :). Zachwycać się nie ma zbytnio czym, ale dziękuję :)

  Dario kochana, dzięki, dzięki, TY zawsze masz te odpowiednie, miłe słowo, bliskie sercu. Buziole Twoim Skarbom :*

  OdpowiedzUsuń
 5. A ja moja droga życzę Ci żebyś została jak jesteś, bo wspaniała z Ciebie osóbka. Dużo, dużo radości, uśmiechu na każdy dzień i oczywiście zdrówka. Pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Janeczko kochana, bardzo, bardzo dziękuję!
  Ktoś powiedział, że:
  Dobry stan zdrowia jest lepszy niż największe bogactwo.
  Też tak myślę, dla mnie zdrowie jest czynnikiem warunkującym wszystko.
  Buziole :*

  OdpowiedzUsuń
 7. Wszystkiego najlepszego z okazji imienin

  OdpowiedzUsuń
 8. Wszystkiego najlepszego czego sobie zamarzysz:) .. i.... ja chcę taką sowę buuuu

  OdpowiedzUsuń
 9. Spełnienia najskrytszych marzeń :) Buziol

  OdpowiedzUsuń
 10. Jaguś dzięki za pamięć :)
  Ines sowę możesz wziąć, na górze wyświetla się napis skąd pochodzi :)
  Delfinko buziole na czole dla Ciebie :*

  OdpowiedzUsuń
 11. Spełnienia marzeń, które jeszcze nie zdążyły się spełnić... wszystkiego co dobre... przyjaciół na co dzień... miłości w rodzinie... to były cudowne chwile jak znowu dzięki piosence przeniosłam się do niekończącej się opowieści... pozdrawiam słonecznie i przesyłam buziaki..

  OdpowiedzUsuń
 12. Joasiu kochana! Życzę Ci wszystkiego, co najlepsze. Aby spełniały się marzenia, i pojawiały wciąż nowe!
  Abyś w zdrowiu cieszyła się każdą chwilą i miała się z kim dzielić tą radością!
  I pisz tak długie posty, jak Ci się tylko chce! Bez względu na to, co ludzie mówią :).
  Przesyłam buziaki i miłej reszty tego świątecznego dnia!
  P.S.
  Zdjęcie jest super :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Ines ja również mam piękne wspomnienia związane z tą baśnią :)dziękuję Ci za piękne życzenia, oby się spełniły :)

  Ewkiki dziękuję ślicznie za Twoją obecność i życzenia. Zdjęcie ;D może i super jeśli chodzi o stylizację :). Dziękuję :)

  Buziole Wam :**

  OdpowiedzUsuń
 14. Jomasiu kochana-jesteś tak ciepłą i dobrą osobą,że życzę Ci,aby Twoja dobroć i ciepełko,która spływa na innych,wracała do Ciebie po wielokroć każdego dnia.Całuje milion razy!

  OdpowiedzUsuń
 15. Kasieńko od Robinka, dziękuję Ci z całego serca za przemiłe słowa i życzenia!!! Buzioli tysiąc albo i mln :* ;)

  OdpowiedzUsuń
 16. Joasiu,
  W Dniu Imienin życzę Ci dużo zdrowia,
  szczęścia, radości, fajnych prezentów
  i wesołych gości.

  ps. Zdjęcie pozostaw, koniecznie. A pisać możesz jeszcze dłuższe posty. Nie będę musiała chodzić do biblioteki:)

  OdpowiedzUsuń
 17. Z moich obliczeń wynika, że to Ty jesteś u mnie setną obserwatorką(widniejesz jako 102, ale jedna osoba obserwuje 2 razy, a jedna się nie ujawniła, więc padło na Ciebie). Poproszę o adresik na @, bo chcę to nagrodzić. ter-reza@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 18. Terra, dziękuję serdecznie za życzenia i opinię o długości postów :DD, hehe, choć jeśli zastępują książki to daje to do myślenia :DD
  Kochana ależ cudowna niespodzianka :)))
  Wspaniałe zakończenie dnia, maila zaraz naklikam
  ściskam czule :**

  OdpowiedzUsuń
 19. Bardzo dziękuję za odwiedziny:)Przesyłam najlepsze imieninowe życzenia - posiadasz wyjątkowe imię:) "Momo" znam i darzę sympatią:) Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 20. Joasia to naprawdę piękne imię ;) Wszystkie jego zdrobnienia i odmiany. To przepiękny dzień a Ty chyba spędziłaś go niesamowicie radośnie ;) Przyjmij przesiąknięte morską solą życzenia - wszystkiego co najcudowniejsze - a przede wszystkim Miłości, tej najprawdziwszej bo ona jest najważniejsza i gdy jej nie ma, wszystko staje się jej poszukiwaniem. Dobroci - byś była dobra i by ludzie, którzy Cię otaczają byli dla Ciebie jak chleb ;) Spełnienia marzeń i w ogóle, wszystkiego co najpiękniejsze, czego tylko zapragniesz ;)
  Mam nadzieję, że świętujecie tam mocno imieniny Joanny :)

  OdpowiedzUsuń
 21. Aaaaaach, a słuchając Limahla płakać mi się chce. Przypomina mi ta piosenka wszystkie najpiękniejsze wzruszenia, gdy jako dziecko po raz pierwszy obejrzałem film Niekończąca się opowieść. Wtedy to naprawdę płakałem ze wzruszenia ;) Nawet teraz niedawno oglądałem go ponownie ;)

  OdpowiedzUsuń
 22. Trochę spóźnione ale bardzo gorące: STO LAT! Dziękuję za udział w moim Candy. Pozdrawiam bezowo! (też mam to pachnidło na stole).

  OdpowiedzUsuń
 23. Jomo, Twoje posty nie są za długie, ale bardzo ciekawe, dlatego proszę o więcej.
  A z tą biblioteką trochę zażartowałam:)

  OdpowiedzUsuń
 24. Nelu, dziękuję za życzenia :). Wyjątkowe, hmm, nie znaczy to niespotykane, na pewno ...

  Marynarzu Tobie odpowiedzieć to trzeba beczkę soli zjeść, albo lepiej rumu wypić ;). Dziękuję Ci z całego serca, buzioli nie posyłam za to uśmiecham się najszerzej ;DD. Troszkę Cię rozczaruję, wczoraj po marynarsku nie świętowaliśmy, bo to przecież środek tygodnia :))
  Niekończąca się opowieść - przepiękny film-baśń, muszę poszukać go w necie, aby obejrzeć z dziećmi :)

  Aricia, udział w Twoim candy to sama przyjemność. Musisz więcej bransoletek poczynić, bo już losowania która do kogo nie będzie :)) Serdecznie dziękuję za odwiedziny i życzenia :*

  OdpowiedzUsuń
 25. Wiem, wiem Terra :)) Na razie się dostosowuję do długości ale kto wie, na jak długo :)). Odbijam sobie na odpisywaniu, jak widać :)
  Maila naklikałam, nie mogłabym zapomnieć, ani czekać :))
  Buziole dla Ciebie :*

  OdpowiedzUsuń
 26. Śpieszę i ja z serdecznościami dla Ciebie, kochana Jomo - niech Cię otacza miłość i radość, niech Twoje ścieżki nie będą kręte, ale opromienione słońcem, uśmiechaj się co dnia!
  I pisz długie posty ;-))
  Też się stęskniłam ;-))
  Ściskam czule!

  OdpowiedzUsuń
 27. W krótkich życzeniach chciałabym tyle zawrzec. Wymienię kila: zdrowia, szczęścia, pokoju. I spełnienia.
  Aga

  OdpowiedzUsuń
 28. Inkwizycjo kochana to TY już jesteś???
  Koniecznie napisz co i jak /nio może bez szczegółów ;)/ i zdjęcia pokaż! Dziękuję! Też ściskam :)

  Aga, dziękuję za życzenia, wiesz co jest najważniejsze. Buziole Tobie :*

  OdpowiedzUsuń
 29. Spóźniłam się wybacz...ale proszę przyjmij ode mnie najszczersze życzenia spełnienia z okazji Twoich imienin. Spełnienia Twojego..jeżeli będziesz spełniona wierzę, ze będziesz szczęśliwa.. I tego Ci życzę:)))
  I bądź jaka jesteś, bo jeżeli będziesz inna to nie będziesz już TY :)))

  OdpowiedzUsuń
 30. Joasiu przyjmij ode mnie spóźnione, imieninowe życzenia :)Ściskam serdecznie;)))

  OdpowiedzUsuń
 31. PS.Dziękuję za niezapominajkę z Limahla...wróciłam do czasów dzieciństwa

  OdpowiedzUsuń

Za Twój komentarz najserdeczniej DZIĘKUJĘ :***
Zapraszam słonecznie *♥*

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...